Gyorslinkek

  • Vitaindító
  • Felhívás
  • Tájékoztató
  • Felhívás
  • Csíkszeredai mesterképzés

Login

Top Panel

Agrárinnovációs fórum a székelyföldi biogazdálkodásról

Biogazdálkodás témakörben került megrendezésre az Alapítványunk által szervezett székelyföldi agrárinnovációs fórum sorozat legújabb rendezvénye ez év október 3-án. A korábbi fórumok (Csíkszereda, Szováta, Sepsiszentgyörgy-Árkos) után újra Csíkszereda volt a helyszín, a térségi biogazdálkodás több mint 60 szereplője vitatta meg ennek a nagyon fontos innovációs ágazatnak a helyzetét, mérlegelte a konkrét továbblépési lehetőségeket. Dr.Tőzsér János, a SZIE rektora, illetve Tánczos Barna Hargita megyei szenátor köszöntője után öt felvezető, tematizáló előadás hangzott el.

Tóth Katalin helyettes államtitkár (Földművelésügyi Minisztérium, Magyarország) a Székelyföldre irányuló tudástranszfer lehetőségeit, gyakorlati megoldásait vette számba, Rémán Domokos vezérigazgató (Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium, Románia) a biogazdálkodás romániai intézményi, szabályozási hátterét ismertette. Két előadás foglalkozott a biogazdálkodás egy-egy olyan ágazatának a technológiai és szervezési kérdéseivel, mint az ökológiai burgonyatermesztés (Drexler Dóra ügyvezető, Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet) és az ökológiai méhészkedés (Csáki Tamás kutatási szakreferens, Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet), amelyek iránt ma a székelyföldi térségben hangsúlyosabb érdeklődés mutatkozik. A felvezető előadások sorát Máthé Emma, a Székelyföldi Bio Egyesület elnöke zárta, az ágazat térségi helyzetének bemutatásával.

A gazdálkodók, intézményvezetők, képzési-és fejlesztési szakértők részvételével zajló szakmai párbeszéd során egész sor olyan kezdeményezés, gyakorlati megoldás, együttműködési lehetőség fogalmazódott meg, amelyek révén a biogazdálkodás térnyerésének folyamata a székelyföldi térségben tovább erősíthető (tapasztalatcsere utak szervezése, tájékoztatási és együttműködési programok, képzési lehetőségek). A rendezvény során többféle formában hangsúlyt kapott az, hogy a biogazdálkodás a térség számára kivételes innovációs lehetőséget hordoz, ezért az ágazat fejlesztése több figyelmet, több munkát igényel. Ebben a folyamatban a Szent István Egyetem szakmai szerepvállalására a továbbiakban is alapozni lehet, Alapítványunk szervezéssel, információközvetítéssel, a kapcsolatmenedzsment körébe tartozó munkával, oktatással vállal részt ebben a folyamatban.

A rendezvényen készült képek ITT tekinthetők meg.

A fórumon elhangzott előadások:

 Csáki Tamás: Az ökológiai méhészkedés legjobb gyakorlatainak elterjesztése

 Dr. Drexler Dóra: Az ökológiai burgonyatermesztés on-farm kutatási eredményei és lehetőségei

 Dr. Máthé Emma: A biotermesztés hagyománya és jövője székelyföldön

 Rémán Domokos: Ökogazdálkodás Romániában

 

 

 Bioburgonya
- Minőség a termesztés minden lépésében -

Eseménynaptár

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

cimer sm
KULTURÁLIS ÉS INNOVÁCIÓS MINISZTÉRIUM

psr cimlap